Kronikë

Nga një muaj paraburgim dy të dyshuarve për vrasjen në Skenderaj

Nga një muaj paraburgim dy të dyshuarve për vrasjen në Skenderaj
Foto: Driton Paçarada / Koha
 

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka caktuar nga një muaj paraburgim për të dyshuarit H.F dhe K.I nga fshati Vajnikë i Skenderajt, për vrasjen e I.Z. në fshatin Prekaz i Epërm.

Në kërkesën e Prokurorisë dorëzuar Gjykatës Themelore thuhet se të dyshuarit më 8 prill kanë privuar nga jeta viktimën I.Z në fshatin Prekaz i Epërm, dhe pastaj për t’i fshehur gjurmët kanë djegur veturën e markës “Volkswagen Pasat”, ku gjendej trupi i viktimës, transmeton Koha.net.