15 persona vdesin në dy muajt e parë të 2019-s në aksidente, Polica kërkon kujdes

15 persona vdesin në dy muajt e parë të 2019-s në aksidente, Polica kërkon kujdes

17 March 2019 19:46

15 persona kanë vdekur në aksidente trafiku në 2-mujorin e parë të vitit 2019.

Policia e Kosovës ka thënë se është ngritur numri i aksidenteve me fatalitet, pasi që në periudhën e njëjtë në vitin 2018 kanë vdekur 11 persona.

Sipas Policisë, ka ulje të aksidenteve në përgjithësi për 12%.

Policia ka apeluar për kujdes të shtuar në komunikacion dhe respektim të shenjave në trafik.

Vetëm ditën e shtunë kanë ndodhur 2 aksidente me fatalitet. Në fshatin Duhël të Suharekës, kanë vdekur 3 persona, ndërsa në Pejë 1 person. Për këtë, Komuna e Lipjanit e ka shpallur ditë zie të dielën në këtë qytezë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme