3 perditesime
21:00

Arrestohet i dyshuari për vrasjen dhe plagosjen në Gjakovë

Policia konfirmon se ka arrestuar të dyshuarin për vrasjen dhe plagosjen në Marmull të Gjakovës.

Të dyshuarit gjithashtu i është konfiskuar arma me të cilën dyshohet se është kryer vepra penale, transmeton Koha.net.

“Ju njoftojmë se Policia në Gjakovë ka arritur të arrestojë personin e dyshuar e poashtu ka konfiskuar edhe armën e cila dyshohet se është përdorur për kryerje të veprës penale”, thotë Lirije Podrimaj, zëdhënëse e Policisë për rajonin e Gjakovës.

20:55

Kontesti pronësor shkak i vrasjes dhe plagosjes në Gjakovë

Prokuroria Themelore në Gjakovë përmes një komunikate për media bën të ditur se kontesti pronësor dyshohet të jetë shkaku i vrasjes dhe plagosjes në Marmull të Gjakovës.

Më tutje Prokuroria thotë se është viktima është një 40 vjeçar, kurse i plagosuri është 56 vjeçar.

“Prokuroria Themelore në Gjakovë, iu njofton që sonte në orët e mbrëmjes, pikërisht rreth orës 18:30, në fshatin Marmull të Gjakovës, ka ndodhur një vrasje dhe një plagosje me armë zjarri. I dyshuari A.Gj., nga i njëjti fshat ka privuar nga jeta T.B., i moshës 40 vjeç dhe ka plagosur A.N., 56 vjeçar”, thuhet në komunikatë.

Më tutje në komunikatë thuhet se, “sipas deklaratës së të plagosurit, dyshohet se motivi është pronësor. I dyshuari është në kërkim dhe ende nuk është kapur nga ana e policisë”.

20:43

I dyshuari për vrasjen dhe plagosjen në Gjakovë në arrati

Një burrë është vrarë derisa një tjetër është plagosur pas një gjuajtje me armë zjarri që ka ndodhur sot në fshatin Marmull të Gjakovës.

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se i dyshuari, nga po i njëjti fshat, gjendet në arrati, transmeton Koha.net.

“Më, 12.03.2019 në ora 18:35, në Stacionin Policor në Gjakovë ka ardhur informata për një rast gjuajtje me armë zjarri në fshatin Marmull të Gjakovës. Patrullat policore menjëherë i janë përgjigjur vendit të ngjarjes. Nga vendi i ngjarjes, patrullat policore raportojnë së një i dyshuar (i njohur për policinë) ka shtënë me armë automatike në drejtim të dy meshkujve”, thotë PK.

Më tutje thuhet se në ora 18:45 Emergjenca e Spitalit Rajonal “Isa Grezda” në Gjakovë ka njoftuar se kanë pranuar dy persona të plagosur dhe se njëri prej tyre ishte pa shenja jete.

“Besohet se dhe i dyshuari edhe viktimat janë nga po i njëjti fshat. Njësitet policore janë duke kryer procedurat e shikimit të vendit të ngjarjes dhe janë vënë në kërkim të të dyshuarit. Lidhur me të rejat rreth rastit do t’iu njoftojmë me kohë”, thuhet në komunikatë.

19:46

Një i vrarë e një i plagosur në Gjakovë

Një person është vrarë, derisa një tjetër ka mbetur i plagosur në fshatin Marmull të Gjakovës.

Këtë e ka konfirmuar për Koha.net zëdhënësja e Policisë në rajonin e Gjakovës, Lirije Podrimaj.

“Në fshatin Marmull një person është i vrarë dhe një tjetër është i plagosur. Momentalisht këto informacione i kemi”, ka thënë Podrimaj.