Kronikë

Në Athinë kapen 21 kg heroinë, në pranga katër shqiptarë dhe një greke

Në Athinë kapen 21 kg heroinë, në pranga katër shqiptarë dhe një greke

Departamenti i anti-drogës së Athinës ka shkatërruar një organizatë të trafikut të heroinës dhe arrestoi katër shtetas shqiptarë, 32,40, 42 dhe 48 vjeçarë, si edhe një shtetase greke 43 vjeçare, nën akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike.

Burime policore thanë se dy prej anëtarëve të organizatës u arrestuan në pikën kufitare të Kakavijës, në kohën që po tentonin largoheshin drejt Shqipërisë pasi më parë ishin informuar për arrestimin e pjesë tjetër të organizatës në lagjen Egaleo të Athinës, raporton tch.