Arrestohet një person i cili dyshohet se sulmoi njërin e më pas i grabiti para Foto: Ilustrim/Koha

Arrestohet një person i cili dyshohet se sulmoi njërin e më pas i grabiti para

22 February 2019 11:13

Dje në Dragash hetuesit policorë pas një pune hetimore të njësiteve relevante të mbështetur nga hetues rajonal, kanë arritur të identifikojnë dhe të arrestojnë një person të dyshuar (O. M.), i cili dyshohet të ketë kryer veprën penale ‘grabitje’.

“Personi i dyshuar, tashmë i arrestuar, dyshohet të jetë përfshirë në një rast të ndodhur me 20 shkurt 2019 në fshatin Bellobrad të Dragashit. I dyshuari përmes përdorimit të forcës e ka sulmuar viktimën me një mjet të mprehtë (thikë), duke i shkaktuar lëndime serioze trupore, ku ka arritur qe t’ia marrë viktimës një shumë të parave”, thuhet në raport të policisë nga Prizreni.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit i shqiptohet masa e ndalimit policor për 48 orë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme