Kronikë

Dyshohet se dëmtoi ish-kompaninë me 119 mijë euro, kërkohet paraburgim për ish-kryeshefin

 

Pas një hetimi dhe bashkëpunimi në mes të Prokurorisë Themelore të Mitrovicës dhe Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion të Policisë së Kosovës, ditën e mërkurë me datën 13 shkurt është ndaluar S.T, ish-kryeshef i një ndërmarrje publike komunale në Mitrovicë, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

“Sot, me datë 14 shkurt 2019, Prokuroria Themelore në Mitrovicë, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë, caktimin e paraburgimit për të ndaluarin S.T, pasi që dyshohet se ka kryer veprën penale “Keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar” nga neni 422, paragrafi 1 të KPRK”, thuhet në komunikatë, transmeton Koha.net.