Kronikë

Aktakuzë ndaj burrit që aksidentalisht vrau bashkëshorten më 1 janar

Aktakuzë ndaj burrit që aksidentalisht vrau bashkëshorten më 1 janar
Foto: Ilustrim

Prokuroria Themelore në Gjilan ka njoftuar se është ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit Jakup Jakupi nën dyshimin për vrasje aksidentale të bashkëshortes së tij, Zahide Jakupi, më 1 janar, 2019.

Jakupi akuzohet për “vrasje nga pakujdesia” dhe “armëmbajtje pa leje”. Ai kishte qëlluar për vdekje bashkëshorten e tij, teksa po festonte fillimin e Vitit të Ri.