Kronikë

Aksident në Fushë Kosovë, një i lënduar rëndë

Foto: Ilustrim
 

Në fshatin Uglarë, Fushë Kosovë, dje ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku.

Në raportin 24 orësh, policia thotë se lëndime të rënda trupore ka pësuar një mashkull K/Shqiptar pasi vetura të cilën po e drejtonte ai, si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë së lëvizjes me kushtet e rrugës, ka dalë nga rruga dhe është përplasur në rrethojat metalike të rrugës.