Kronikë

Digjet një stallë në Deçan, dëme të mëdha

Digjet një stallë në Deçan, dëme të mëdha
Foto: Koha / Ilustrim

Nga zjarri është përfshirë një stallë në fshatin Pobërgjë të Deçanit, me ç’rast janë shkaktuar mjaft dëme, bën të ditur Policia e Kosovës.

“Viktima, burrë shqiptar, ka njoftuar në rrethana të panjohura është përfshirë nga zjarri stalla e tij. Rastit iu kanë përgjigjur njësitet relevante policore si dhe njësiti i zjarrfikëseve të cilët kanë lokalizuar dhe shuar zjarrin. Si pasoje e zjarrit është djegur objekti-stalla, dy shtazë shtëpiake, një traktor, një veturë si dhe një sasi ushqimi për bagëtinë”, thotë PK, transmeton Koha.net.