Kronikë

Kontrolli rutinë në aeroportin italian zbulon vrasësin shqiptar me shtetësi kosovare

Kontrolli rutinë në aeroportin italian zbulon vrasësin shqiptar me shtetësi kosovare

Një shqiptar është arrestuar në Itali për llogari të autoriteteve shqiptare sepse Gjykata e Tiranës e ka dënuar me 20 vjet heqje lirie nën akuzën e vrasjes.

Mediat fqinje raportojnë se 37-vjeçari kishte shkuar me pushime në Stamboll për një javë dhe në momentet që ka zbritur në aeroport, policia italiane ka ushtruar kontroll rutinë ndaj tij mëngjesin e së dielës, transmeton tch.