Arrestohet i dyshuar që kishte lënduar rëndë një person në Prizren

Arrestohet i dyshuar që kishte lënduar rëndë një person në Prizren

18 December 2018 10:01

Me datën 17 dhjetor rreth orës 16:20, Policia në Prizren pas një pune hetimore të njësiteve relevante policore, është arritur të identifikohet dhe të arrestohet personi i dyshuar (J. L.), i cili dyshohet se më 20.10.2018 ka kryer veprën penale ‘lëndim i rëndë trupor’, i cili rast ka ndodhur në Prizren, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Policia shton se viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është ndalur për tretman të mëtutjeshëm mjekësor, transmeton Koha.net.

Lidhur me rastin janë ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme procedurale, duke përfshirë intervistimin e personit të dyshuar.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit i shqiptohet masa e ndalimit policor për 48 orë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme