Kërcënohet nga dy persona kryetari i Kllokotit Foto: GracanicaOnlajn

Kërcënohet nga dy persona kryetari i Kllokotit

05 December 2018 13:57

Të martën, më 4 dhjetor 2018, kryetari i Komunës së Kllokotit, Bozhidar Dejanoviq, ka raportuar se me datën 3 dhjetor është kanosur verbalisht nga dy persona të dyshuar, S. J. dhe Z. J. (babë e bir), që të dy këta meshkuj, serbë të Kosovës, nga fshati Gërnçar i Kllokotit.

Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni, njësitet relevante policore kanë ndërmarrë veprimet e tyre operative për hetimin e rastit dhe intervistimin e personave të dyshuar të involvuar në këtë rast.

“Bazuar në informacionet e siguruara, arsyeja për sulmin verbal dhe kërcënimet ndaj kryetarit të Komunës dyshohet se ka qenë pasi i dyshuari S. J. është larguar nga lista e marrjes së asistencës sociale përmes Komunës së Kllokotit. Gjatë trajtimit të rastit nga njësitet policore, është dyshuar se njëri nga personat e përfshirë në këtë rast (S. J.) dyshohet se ka qenë nën ndikim të alkoolit”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Të gjitha veprimet policore lidhur me rastin janë ndërmarrë konform autorizimeve ligjore dhe në konsultim me prokurorin kompetent është iniciuar rasti ‘Kanosje’, me vendim të të cilit rasti është proceduar në procedurë të rregullt.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme