Kronikë

Sulmoi fizikisht nënën dhe policin gjatë arrestimit, serbi nga Shtërpca dërgohet në mbajtje

Foto ilustrim

Foto ilustrim

Një serb nga Shtërpca është arrestuar të shtunën nën dyshimin se e ka sulmuar fizikisht nënën e tij, e më pas edhe një zyrtar policor.

Policia ka njoftuar të dielën se i dyshuari, nën ndikim të alkoolit ka demoluar edhe disa orendi shtëpiake.

Gjatë arrestimit për sulmin fizik ndaj prindit, duke mos respektuar urdhrat e zyrtarëve policorë, ka sulmuar fizikisht njërin nga policët.

Me vendim të prokurorit, i njëjti pas intervistimit është dërguar në mbajtje.