Kronikë e zezë

Dyshohet se vrasja në Malishevë ndodhi pas një mosmarrëveshjeje në punë

 

Në mëngjesin e së mërkurës ndodhi një rast i vrasjes në Banjë të Malishevës. Një person dyshohet se ka vrarë kolegun e punës dhe më pas është dorëzuar në Polici. E institucionet e drejtësisë bënë të ditur se dyshohet që vrasja ndodhi shkaku i disa mosmarrëveshjeve në punë

Plumbi i shkrepur nga arma e kolegut dyshohet se ia mori jetën një qytetari nga Suhareka, mëngjesin e së mërkurës.

Viktima me inicialet A.B. dhe i dyshuari për vrasjen, me inicialet I.Z, sipas Policisë, ishin kolegë dhe punonin si bageristë.