Kronikë e zezë

Arrestohet tre persona në Gjilan, dyshohen për dallavere me dru

FOTO: Ilustrim
 

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona në Gjilan nën dyshimin se kanë bërë dallavere për prerjen dhe shitjen e druve nga një pyll i Gjilanit. Njëri nga të arrestuarit është përgjegjës i pyllit.

Policia, sipas njoftimit, në fshatin Muqivërcë ka ndaluar dy kamionë të cilët po transportonin masë drusore për ngrohje, dokumentacioni përcjellës i të cilëve kishte rezultuar i dyshimtë.