Kronikë

Gjendet i vdekur një punëtor ndërtimi

Descriptive Text

Policia e Kosovës ka nisur hetimet për rrethanat e vdekjes së një personi në Prizren.

Të premten ai është gjetur i vdekur në afërsi të një objekti. Viktima ishte punëtor ndërtimi.

Trupi i tij është dërguar për obduksion.

“Është raportuar se viktima mashkull kosovar ishte gjetur pa shenja jete në afërsi të një objektit. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore dhe ndihma e shpejtë mjekësore dhe nga mjeku është konstatuar vdekja e viktimës, i cili sipas familjarëve kishte qenë punëtorë ndërtimi në kompani. Me urdhër të prokurorit i cili po ashtu ka dalë në vendin e ngjarjes trupi i pajetë i viktimë është dërguar në IML për obduksion, ndersa rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raportin 24-orësh të PK-së.