Kronikë e zezë

Arrestohet një person në Krushë të Madhe për bixhoz

Foto: Policia e Kosovës
 

Policia e Gjakovës në bashkëpunim me Stacionin Policor në Rahovec kanë kryer kontroll në tri lokacione mbi dyshimin për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm të mërkurën.

Në fshatin Krushë e Madhe, Rahovec, është arrestuar i dyshuari B. B., si dhe në cilësinë e provave materiale janë sekuestruar dy telefona mobil dhe një shumë parash të cilat dyshohet se janë përdorur për kryerjen e veprës penale, njoftoi policia.