Kronikë e zezë

Një grua në Mitrovicë raporton se ishte dhunuar, arrestohet i dyshuari

 

Një grua në Mitrovicë ka raportuar se ishte dhunuar më 30 janar. Policia e Kosovës ka njoftuar se viktima ka marrë tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Mitrovicë 30.01.2023-23:00. Me datë 01.02.2023. Viktima femër kosovare ka njoftuar se ishte dhunuar nga i dyshuari mashkull kosovar. Viktima ka pranuar tretman mjekësor ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”, ka njoftuar Policia e Kosovës.