Kronikë

Dëmtohet instalimi i rrymës në një objekt banesash, dikush bëri kyçje ilegale

Descriptive Text

Në një objekt kolektiv banesor në Mitrovicë është dëmtuar instalimi i rrymës.

Kjo ka ardhur si shkak si kyçjes ilegale në njehsorë të rrymës që ka bërë dikush aty.

Ekipet emergjente kanë dalë në vendngjarje dhe kanë siguruar zonën.

“Është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar ka bërë kyçje ilegale në njehsorë të rrymës dhe si pasojë është dëmtuar instalimi i rrymës në objektin kolektiv banesor. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësiti i KEDS dhe zjarrfikësit. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, njoftoi Policia e Kosovës.