Kronikë e zezë

Sekuestrohen dhjetëra kavanozë mjaltë dhe 40 kg kaçkavall në Prevallë

Foto: Ilustrim
 

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të shtunën ka sekuestruar dhjetëra kavanozë mjaltë dhe 40 kilogramë kaçkavall në Prevallë të Prizrenit. Ato dyshohet se janë kontrabanduar nga Maqedonia e Veriut.

Në raportin e Policisë figurojnë tri raste të sekuestrimeve.