Kronikë

Digjet vetura e serbit që konvertoi targat në RKS

Një automjet Volkswagen Bora ngjyrë hiri dhe me targa 02 - 626 - FL, pronë e N.C., është djegur mbrëmë rreth mesnatës në Leposaviq, ndërsa përveç dëmeve materiale, persona të lënduar nuk ka.

Sipas KosovaPress-it ngjarja ndërlidhet me regjistrimin e automjetit në targa RKS që ka ndodhur gjatë ditës së djeshme dhe se automjeti është djegur qëllimshëm nga autorë deri tani të panjohur.

Këtë e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i policisë për rajonin e veriut, Branisllav Radoviq.

“Në rrugën pranë çerdhes së vjetër në Leposaviq, është djegur automjeti VW ngjyrë hiri, pronë e C. N. (1991) me targa të Kosovës. Në vendin e ngjarjes janë ekipet e zjarrfikësve, policisë, si dhe inspektorët, ndërsa është informuar edhe prokurori i shtetit, i cili e ka karakterizuar incidentin si ‘zjarrvënie’. Hetimet janë në zhvillim”, ka thënë ai për KosovaPress.

Ndryshe, një ditë më parë në Leposaviq ishte djegur automjeti i një rreshteri policor.