Kronikë e zezë

13 të arrestuar për bixhoz e fajde, konfiskohen mbi 55 mijë euro

Foto: Ilustrim
 

Operacioni i koduar “Toto” ka përfunduar me 13 të arrestuar për bixhoz dhe fajde të mërkurën pas kontrollimit të 19 lokacioneve në Prishtinë, Prizren, Malishevë e Suharekë, ka bërë të ditur Policia e Kosovës në raportin 24-orësh të së enjtes.

Disa prej të dyshuarve, sipas policisë, janë zënë duke mundësuar zhvillimin e lojërave online të bixhozit.