Kronikë e zezë

Tetë të arrestuar, dyshohet se rrëmbyen shtetasin e Serbisë se i mashtroi për viza dhe pasaporta

 

Tetë persona janë arrestuar të martën në mbrëmje në fshatin Crepan të Ranillugut nën dyshimin se kanë rrëmbyer një shtetas të Serbisë, që thuhet se i kishte mashtruar duke u marrë para për viza dhe pasaporta të Serbisë.

Policia ka bërë të ditur në raportin 24-orësh të së mërkurës, se me vendim të prokurorit tetë të dyshuarit për rrëmbim dhe i dyshuari për mashtrim janë dërguar në mbajtje.