1 perditesime
Kronikë e zezë

54-vjeçari në Pejë vdiq derisa po e rregullonte ashensorin

54-vjeçari në Pejë vdiq derisa po e rregullonte ashensorin
Foto: Ilustrim
21:46

54-vjeçari në Pejë vdiq derisa po e rregullonte ashensorin

Prokuroria ka dhënë detaje lidhur me vdekjen e 54-vjeçarit në ashensorin e një ndërtese në Pejë.

Zëdhënësi i kësaj prokurorie, Shkodran Nikçi, i ka thënë KOHËS se nga informacionet e para dyshohet se viktima ka qenë duke e rregulluar ashensorin.

“Një person i moshës rreth 50-vjeçare, pronar i bllokut të banesës, ka tentuar ta rregullojë ashensorin, pastaj si pasojë e një defekti në ashensor, por në rrethana ende të pasqaruara ashensori fillon të lëvizë dhe si pasojë viktima gjen vdekjen”, ka thënë Nikçi.

Ai më tej tha se në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha ekipet relevante, përfshirë edhe zjarrfikësit, emergjencën dhe kompaninë e servisimit të ashensorëve, me ndihmën e të cilëve trupi i pajetë i viktimës është nxjerrë nga vendi i ngjarjes.

18:23

Pejë, vdiq një 54-vjeçar në një incident në ashensor

Një burrë ka vdekur të martën pasdite në Pejë si pasojë e një incidenti në ashensorin e një banese.

Policia e Kosovës po e heton vdekjen e tij, ndërkaq nuk ka dhënë shumë detaje rreth rastit.

Trupi i 54-vjeçarit është dërguar për obduksion.

“Sot rreth orës 15:00, Policia është informuar se në rrugën ‘Ali pashë Tepelena’ në Pejë, ka ndodhur një incident në ashensorin e një banese kolektive shumëkatëshe. Njësitet Policore menjëherë iu kanë përgjigjur vendit të ngjarjes, gjithashtu edhe ekipi mjekësor te cilët kanë konstatuar vdekjen e viktimës, mashkull 54 vjeçar. Në vendngjarje gjithashtu ka dalë edhe Prokurori i shtetit i cili pas ekzaminimit të vendit të ngjarjës ka urdhëruar që trupi i pajetë i viktimës të dërgohet në institutin e mjekësisë ligjore për obduksion, ndërsa rasti cilësohet ‘Hetim i vdekjes’”, thuhet në përgjigjen e policisë për KOHËN.