Kronikë e zezë

Gjenden dy vajzat e zhdukura në Pejë, deklarojnë se u larguan me dëshirë

Foto: Ilustrim
 

Dy vajzat e zhdukur nga fshati Treboviq i Pejës më 23 shtator janë gjetur të shtunën, ka bërë të ditur Policia e Kosovës përmes një njoftimi për media.

Sipas policisë, dy vajzat janë në gjendje të mirë shëndetësore, derisa kanë deklaruar se janë larguar me dëshirë dhe gjatë pothuajse një jave, kanë qëndruar në një shtëpi të pabanuar në fshatin Qungur të Pejës.