Kronikë e zezë

Policia në Shqipëri e ndalon shkodranin, ia gjen në veturë 44 mijë funte

 

Policia e Shqipërisë ka ndaluar një shkodran në afërsi të Fierit dhe në veturën e tij ia gjeti 44 mijë funte dhe 3 mijë euro.

Siç ka bërë të ditur Policia, 40-vjeçari u ndalua në vendin e quajtur Poçem, ndërsa ishte duke drejtuar veturën Mercedes. R.B. i janë sekuestruar 44 mijë funte dhe 3000 euro të cilat i kishte në veturë dhe nuk kishte dokumentacion për burimin e ligjshëm të tyre.