Kronikë e zezë

Katër ish-deputetë dënohen me nga 1 vit burgim me kusht për gazin lotsjellës në Kuvend

 

Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykim dënues ndaj ish-kryetarit të Prizrenit, Mytaher Haskukës, dy ish-deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Hotit, Shqipe Pantinës dhe ish-deputetes të Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, Teuta Haxhiut, duke i dënuar secilin veç e veç me nga 1 vit burgim me kusht, për veprën penale “Përdorimi i armës apo mjetit të rrezikshëm”.

Aktgjykimi në fjalë u shpall të mërkurën nga gjykatësi Adnan Kamberi, raporton “Betimi për Drejtësi”.