Kronikë e zezë

Një ton drogë kapet në ujërat e detit italian, arrestohen tre shqiptarë e dy ukrainas

Foto: Policia e Shqipërisë
 

Operacioni i koduar “Syri” i Gurdia di Finanzias dhe Policisë së Vlorës ka sekuestruar rreth një ton kanabis, ndërkohë që janë arrestuar pesë persona, midis tyre tre shqiptarë dhe dy ukrainas, teksa është shpallur në kërkim një tjetër person.

Droga ka pasur si destinacion Italinë.