Kronikë e zezë

Kërkohet ndërhyrja e helikopterit për tre turistë çekë të bllokuar në Theth

Foto ilustrim
 

Tre turistë çekë janë bllokuar të dielën në veri të Shqipërisë, përkatësisht në zonën mes Thethit dhe Valbonës.

Terreni i vështirë e ka bërë të pamundur lëvizjen e tyre, andaj është kërkuar ndihmë, raportoi “TCH”.