Kronikë e zezë

Kërkohet paraburgim ndaj dy të dyshuarve për lëndim të pronarit të një barnatoreje në Prishtinë

Foto: KOHA/Ilustrim
 

Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka paraqitur të shtunën kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit në gjykatën kompetente, ndaj të pandehurve V.C. dhe A.C., për shkak të veprës penale “Lëndim i rëndë trupor”.

Sipas kërkesës, të pandehurit dyshohet se kanë sulmuar me mjete të forta pronarin e një barnatoreje në Prishtinë.