Kronikë e zezë

Aksidenti në rrugën Prishtinë-Pejë, dy të lënduar

 

Policia e Kosovës ka njoftuar se në aksidentin që ndodhi të shtunën në mes dy veturave në rrugën nacionale Pejë-Prishtinë, janë lënduar dy persona.

Zëdhënësi i Policisë, Bajram Krasniqi ka thënë se në ora 18:20 në rrugën nacionale Pejë – Prishtinë, në fshatin Arllat, ka ndodhur një aksident trafiku mes dy veturave me dëme materiale dhe lëndime trupore, ku dy persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore.