Kronikë e zezë

Kamioni kap shtyllat e rrymës dhe postës në Vushtrri, lëndohen dy të mitur

Kosovarja kapet duke vozitur me patentë shofer austriak që dyshohet se është i falsifikuar
Foto: KOHA/Ilustrim
 

Policia e Kosovës ka njoftuar të shtunën se një person i panjohur, gjatë vozitjes me kamion në Vushtrri, nga pakujdesia ka kapur kabllot e rrymës dhe ato të postës.

Si pasojë e kësaj, shtylla është rrëzuar dhe lëndime kanë pësuar tre persona, prej të cilëve dy të mitur të cilët ndodheshin në një veturë ku ka rënë shtylla.