Kronikë e zezë

Tejkaloi shpejtësinë, qytetari gjobitet me të holla, pikë negative e tre muaj ndalim të vozitjes

Foto: PK
 

Në zonën me kufizim shpejtësie prej 70 km/h, një person është kapur duke drejtuar mjetin me 144 km/h, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Vozitësi është kapur në rrugën nacionale Pejë-Prishtinë, derisa është gjobitur me 300 euro, 3 pikë negative dhe 3 muaj ndalim të drejtimit të mjetit.