Kronikë e zezë

Dhunohet një e mitur në Lipjan, arrestohet i dyshuari

 

Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar në Lipjan, pasi që dyshohet se e ka dhunuar të miturën, viktimën femër kosovare.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit dhe me vendim të tij i dyshuari është dërguar në mbajtje.