1 perditesime
Kronikë e zezë

Kanosi drejtorin e shkollës, ndalohet prindi i një nxënësi në Gjakovë

Kanosi drejtorin e shkollës, ndalohet prindi i një nxënësi në Gjakovë
Foto: Ilustrim
20:05

Kanosi drejtorin e shkollës, ndalohet prindi i një nxënësi në Gjakovë

Policia rajonale në Gjakovë ka ndaluar një person për kanosje ndaj drejtorit të shkollës “Yll Morina”.

Nusret Gjurkaj, zëdhënës i policisë rajonale, ka konfirmuar për KosovaPress se rasti ka ndodhur sot rreth orës 16:00.

“Ankuesi drejtor i shkollës “Yll Morina” - Gjakovë, njofton se përmes telefonit ishte kanosur nga një prind i një nxënësi. Ankuesi deklaron se prindi i nxënësit e kishte kanosur përmes telefonit”, ka thënë ai.

Në lidhje me rastin është ndaluar personi në fjalë dhe pas konsultimit me prokurorin kujdestar rasti iniciohet “kanosje”. I dyshuari pasi intervistohet me urdhër të prokurorit lirohet në procedurë të rregullt./KSP

18:48

Drejtori i një shkolle në Gjakovë kanoset nga prindi i një nxënësi

Drejtor i shkollës “Yll Morina” në Gjakovë, është ankuar se përmes telefonit është kanosur nga prindi i një nxënësi.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Nysret Gjurkaj, ka thënë për KOHËN se ankuesi ka përdorur fjalë fyese e banale kundrejt drejtorit të shkollës, duke e kërcënuar edhe me vdekje.

"Vij aty të mbys, ke me pa çka ka me të gjetë”, kanë qenë disa nga fjalët që i janë thënë drejtorit.

Rasti është iniciuar si “kanosje” dhe i dyshuari pas intervistimit lirohet në procedurë të rregullt.