Kronikë e zezë

Vdes një person që ishte goditur nga një lis në Prizren muajin e kaluar

 

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka vdekur njëri nga personat që ishte lënduar pas rrëzimit të një lisi në Prizren.

Më 1 gusht një lis ishte rrëzuar në Prizren, me çrast u lënduan dy burra dhe një grua. Njëri prej tyre u dërgua në QKUK me lëndime të rënda, ndërsa dy të tjerë në Spitalin e Pejës.