Kronikë e zezë

Policia arreston një të dyshuar për kultivim të bimëve narkotike

 

Policia e Kosovës ka arrestuar sot shtetasin A.H. nga Shqipëria në Ponoshec të Gjakovës, nën dyshimet për mbjellje dhe kultivim të bimëve narkotike.

Në vendin e ngjarjes, lokacioni mbi fshatin Koshare, janë zbuluar dy parcela me gjithsej 317 bimë narkotike të dyshuara kanabis sativa, me madhësi nga 50 cm deri në 100 cm.