Kronikë e zezë

Sekuestrohet një armë në një aheng familjar në Vushtrri

Foto: Arma e sekuestruar të mërkurën në Vushtrri/Policia e Kosovës
 

Policia e Kosovës, rajoni i Mitrovicës ka bërë të ditur se të mërkurën, rreth orës 15:46, një njësi policore gjatë patrullimit ka dëgjuar të shtëna nga armë zjarri në rrugën “Shaban Polluzha” në Vushtrri.

Policia ka identifikuar lokacionin dhe ka gjetur dy gëzhoja në vendin e ngjarjes, e po ashtu ka identifikuar personin e dyshuar, i cili ka pranuar se kishte shtënë me armë në shenjë gëzimi pasi kishin një aheng familjar.