Kronikë e zezë

Arrestohet një person për zjarrvënie

Foto: Ilustrim
 

Policia e Kosovës ka arrestuar një 32-vjeçar nën dyshimin për zjarrvënie sot rreth orës 16:10 në Cërnushë të Mitrovicës.

S.H. është shoqëruar në stacionin e policisë për intervistim dhe prokuroi kujdestar ka udhëzuar që ndaj të dyshuarit të iniciohet rasti shkaktim i rrezikut të përgjithshëm, ndërsa hetimet për këtë rast vazhdojnë në procedurë të rregullt.