Kronikë e zezë

Disa raste të sulmeve ndaj policëve në 24 orët e fundit

Foto: Ilustrim
 

Në 24 orët e fundit është raportuar për katër sulme ndaj zyrtarëve policorë. 

Në Prishtinë është arrestuar një i dyshuar, pasi ai në mbrëmjen e të hënës, nuk kishte respektuar urdhrat dhe kishte sulmuar një zyrtar policor. Si viktima ashtu edhe i dyshuari kanë marrë tretman mjekësor, ndërsa rasti ka shkuar në procedurë të rregullt, është njoftuar në raportin e Policisë.