Kronikë e zezë

Një e vdekur e dy të lënduar në një vetaksident në Viti

Foto: Ilustrim
 

Një person ka vdekur e dy të tjerë kanë mbetur të lënduar si pasojë e një vetë-aksidenti që ka ndodhur paraditen e së enjtes në fshatin Sllatinë e Ulët e Vitisë.

Rastin për KOHËN e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani, i cili ka thënë se vetura në lëvizje e sipër ka humbur kontrollin dhe ka goditur një mur skaj rruge.