Kronikë e zezë

Ndalohet një person në Herticë, po kontrabandonte këpucë

 

Policia e Kosovës në mbrëmjen e të dielës, ka ndaluar gjatë patrullimit të kufirit Kosovë – Serbi, një automjet me targa vendore që po e drejtonte i dyshuari F.H. (1991).

Siç ka bërë të ditur Policia e Kosovës, në veturë janë gjetur 53 palë këpucë të reja, të llojeve të ndryshme, dhe i dyshuari nuk kishte dokumente për prejardhjen e mallit. Malli është sekuestruar.