Kronikë e zezë

Plagosje aksidentale në Obiliq

Foto: Ilustrim
Foto lustrim
 

Një plagosje aksidentale raportohet të ketë ndodhur një ditë më parë Obiliq. Sipas raportit të policisë një person gjatë përdorimit të armës , pushkës ajrore, në oborrin e shtëpisë, aksidentalisht ka plagosur në dorë me një plumb (parabolë), një person.

Viktima është dërguar në QKUK dhe pas pranimit të tretmanit mjekësor është liruar.