Kronikë e zezë

I burgosuri sulmon gardianin në Qendrën e Paraburgimit në Prizren

Foto: KOHA
 

Është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar duke mos i respektuar rregullat-urdhëratë e gardianëve, e ka sulmuar fizikisht njërin prej tyre.

Viktima ka pranuar trajtim mjekësor ndërsa i dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullt.