Kronikë e zezë

Një person nga Lipjani arrestohet në Serbi me 41 kg marihuanë

 

Një person nga Lipjani dyshohet se është arrestuar nga pjesëtarë të policisë në Serbi pasi atij në veturë i janë gjetur rreth 41 kilogramë marihuanë gjatë kalimit në pikën kufitare mes Serbisë dhe Kroacisë.

Sipas Ministrisë së Punëve të Brendshme në Serbi MUP-it, ky aksion u realizuar në bashkëpunim me Drejtorinë Kufitare të cilët arrestuan të dyshuarin me inicialet B.B nga Lipjani e dyshimet se ka kryer veprën penale shpërndarje dhe prodhim I paautorizuar I narkotikëve.