Kronikë e zezë

Arrestohen dy persona në Ferizaj për dëmtim të pyjeve

 

Policia e Kosovës në Ferizaj, nëpërmjet një komunikate ka njoftuar se gjatë mbrëmjes të së martës në fshatin Pleshinë e Epërme të Ferizajt kanë hasur në dy persona të cilët po bartnin dru me traktor.

Të dyshuarit janë shoqëruar në stacionin e Policisë dhe pas intervistimit janë liruar me procedurë të rregullt.