Kronikë e zezë

Sulm nga të maskuarit në Gjermani, pësojnë një shtetas i Kosovës dhe një i Maqedonisë

Sulm nga të maskuarit në Gjermani, pësojnë një shtetas i Kosovës dhe një i Maqedonisë
Foto: AP
 

Disa persona të maskuar kanë sulmuar një veturë në qytetin Essen të Gjermanisë të hënën në mbrëmje duke lënë të lënduar dy persona, një shtetas të Maqedonisë dhe një të Kosovës.

Siç bëhet e ditur nga policia gjermane, ngasësi 43-vjeçar nga Maqedonia e Veriut ka marrë lëndime serioze, ndërsa më të lehta ka pësuar 28-vjeçari nga Kosova.