Kronikë e zezë

Arrestohen shtatë të dyshuar për bixhoz të paligjshëm dhe thyerje të masave anti-COVID

 

Gjatë të enjtes Policia e Kosovës është njoftuar për një rast ‘organizimi i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm’ në rrugën ‘Beqir Idrizi’ Pejë.

Patrulla policore i është përgjigjur njoftimit dhe në vendin e ngjarjes, në flagrancë ka arrestuar dhe shoqëruar shtatë të dyshuar në Stacionin Policor në Pejë.