1 perditesime
Kronikë e zezë

Gjendet gjallë gruaja e raportuar e zhdukur dje në Graçanicë

Gjendet gjallë gruaja e raportuar e zhdukur dje në Graçanicë
11:53

Gjendet gjallë gruaja e raportuar e zhdukur dje në Graçanicë

Është gjetur e gjallë gruaja e zhdukur dje në Graçanicë. Ajo është gjetur në fshatin Koznicë të Lipjanit.

Siç ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti, ajo që nga dje është strehuar nga një familje në atë fshat.

“Pas një pune intezive hetimore dhe kërkimore, nga njësitet policore të Drejtorisë Rajonale të Policisë Prishtinë, respektivisht zyrtarët e stacionit të Graqanicës, sot rreth orës 11:00, në fshatin Koznicë të Lipjanit, është gjendur gjallë personi i zhdukur, që është raportuar dje në Graqanicë. E njëjta që nga dje është strehuar nga një familje në fshatin e sipërshënuar. Konform procedurave ligjore po kryhen procedurat e nevojshme policore përfshirë dhe kontrollet e duhura mjekësore”, ka thënë ajo.

10:23

Zhduket një grua në Graçanicë

Një grua është raportuar e zhdukur në Graçanicë.

Sipas njoftimit nga Policia, rastin e ka raportuar vëllai i saj derisa ka bërë të ditur se e motra ka probleme psikike.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore dhe janë duke e hetuar rastin.