Kronikë e zezë

Tentim vrasje në Kaçanik e Gjilan

Tentim vrasje në Kaçanik e Gjilan
 

Policia e Kosovës ka njoftuar për dy raste të tentim vrasjeve në 24 orët e fundit në Kosovë. Në fshatin Rekë në Kaçanik një person është plagosur me armë zjarri.

Në vendin e ngjarjes janë gjetur katër gëzhoja të armës së kalibrit 9mm dhe një e armës AK-47.